Odcinek świąteczno-podsumowujący

Kończy się kolejny rok istnienia bloga Czarnobiałego. Od stycznia do dziś wyświetlono go niemal 100 tysięcy razy a dokonało tego dwanaście tysięcy użytkowników. Czy to dużo, mało? Nie wiem. Nie szukam rozgłosu, nie spamuje forów internetowych, fejsbuka, twittera. Oczywiście miło jest mi, kiedy ktoś skomentuje post, kiedy odezwie się osoba chcąca podzielić się swoimi przeżyciami. Ale tak naprawdę popularność nie jestem celem samym w sobie. Blog ten jest miejscem które każdy z was, uparty tak jak ja, znajdzie przypadkiem. Bo dobrze wiem, jak i wy wiecie co pojawi się w wyszukiwarce Google gdy wpiszecie „pokojówka”.

Bez zaskoczenia, że 61% odbiorców bloga stanowią mężczyźni, 39% kobiety. Witryna jest odwiedzana przede wszystkim przez Polaków (33%), na pozostałych miejscach są obywatele USA, Hiszpanii, Francji, Włoch, UK.

Tematyka pracy w hotelu oraz telenowel hiszpańskojęzycznych wydaje się dominować zarówno w najczęściej odwiedzanych stronach i wyszukiwaniach. Niektórzy z was pytają „czym może zarazić się pokojówka” (aspekt zdrowotny jest bardzo ważny!), padają konkretne pytania o praktyki w hotelu – przede wszystkim te dotyczące szybkości i kolejności sprzątania.

Znalazło się też kilku zboczeńców (na przykład ktoś z was wpisał „młode kobiety toalety podglondanie” – zachowano pisownię oryginalną), nie uniknąłem też wstydliwych wyznań („poplamiłam pościel w hotelu”, „zakrwawiłam prześcieradło”). Jedna z was wprost zapytała czy praca pokojówki to wstyd, inna zaś chciała potwierdzenia czy jej praca jest przyjemna.

Jak wszyscy to obserwujemy chcąc czy nie chcąc idą święta. Spójrzmy na kilka przykładów łączących tematykę bloga z wigilijną atmosferą.

W ostatnim odcinku nowej wersji Dynastii (bardzo rozczarowujący serial!) widzimy podającą do stołu młodą służącą która w podziękowaniu dostaje niewybredny komentarz od gościa.

W nowym włoskim filmie telewizyjnym La cena di Natale dziejącym się w bogatej rezydencji, umundurowane służące zajmują się obsługą spotkania wigilijnego.

Nowy serial Telemundo, Milagros de Navidad to zbiór przeróżnych opowieści które tematycznie związane są ze świętami. W odróżnieniu od telenowel, można serial ten potraktować jako antologię. Bohaterką ósmego odcinku jest prześladowana przez domowników pomoc domowa która dowiaduje się że nie będzie mogła odwiedzić swojej własnej rodziny na święta. Czeka ją praca dla rodziny. Jedzenie samo się nie ugotuje, pranie samo się nie wypierze, kwiaty same się nie podleją.

Do zobaczenia w przyszłym roku!