Edge of Night

Drążąc temat soap operas jeszcze dalej warto też wspomnieć o Edge of Night emitowanego do początku lat 80tych zeszłego wieku. W odróżnieniu od innych tego typu seriali mamy możliwość obejrzenia sceny początku pracy przez służącą a także używania odkurzacza. Tak. Spróbujcie znaleźć scenę odkurzania za pomocą tej strasznej huczącej maszyny w All My Children, Days of Our Lives, As the World Turns czy innych serialach!

Nowa służąca, młoda wesoła dziewczyna rozpoczyna pracę w lipcu 1991 roku. Pierwsze otwarcie drzwi jest dla niej stresujące. Poprawia sukienkę, fartuszek.. a na koniec szofer wysypuję walizkę ubrań i każe jej segregować do prania.

No właśnie.. szofer. Bardzo dziwny człowiek. Można by rzec, że dziewczynę prześladuje. Instruuję ją z podtekstem seksualnym jak ma trzymać rurę (tą od odkurzacza oczywiście) i wmawia jej że ma dygać kiedy wpuszcza kogoś do domu – w tym celu nawet przeprowadza stosowne ćwiczenie.


W końcu i też dostaje drugi uniform. Na wieczór przebierać się ma strój czarno-biały, absolutnie klasyczny. Nauka nie poszła w las. Wie jak się zachowywać przy serwowaniu do stołu i gdzie należy trzymać ręce.