Seriale peruwiańskie

Amores que matan to jeden z peruwiańskich seriali traktujących o sprawach społecznych, podobnie jak na przykład meksykański Lo que callamos las mujeres. W odcinku 37 dziejącym się w dzielnicy La Molina umundurowana służąca opiekująca się całą rodziną ratuje z opresji swoją Panią.

W trzecim odcinku podobnego serialu – Solamente Milagros, młoda służąca jest podrywana (klasyczny temat molestowania w domu który jest miejscem pracy).

Najbardziej znanym serialem z Peru jest jednak Yo no me llamo Natacha, komedia która doczekała się aż dwóch sezonów. Tak jak Devious Maids, skupia się ona na pracy pokojówek w jednej z dzielnic Limy. Zawiera on wiele scen z ubranymi w regulaminowe fartuszki młodymi gosposiami które zachodzą do sklepów, wracają z zakupami itp.  Od 2009 roku prawo peruwiańskie uważa mundurki na ulicy jako akt dyskryminacji i zakazuje ich stosowania pod karą grzywny 600 dolarów; wystarczy tylko zajrzeć na ulice Limy (street view w San Isidro albo Miraflores) aby przekonać się, że są przypadki jego łamania

Dodaj komentarz