Kwiecień

Nastąpiła niezapowiedziana i tak jakby nie planowana przerwa w wprowadzeniu bloga. Wynika ona, nie tylko – jakby się w dzisiejszych czasach wydawało, z zapracowania, ale także ich z planowania wyjazdu wakacyjnego, który może rozwinąć jeden z tematów poruszanych na blogu. O ile to się oczywiście w praktyce zrealizować, szczegóły poznacie dopiero pod koniec lipca.

Co do spraw bieżących. Ogłoszono już datę premiery nowego sezonu Devious Maids. Cieszy mnie, że nastąpiło to już za niecałe dwa miesiące, pierwszego czerwca. Smuci to, że nadal nie pokazano żadnego zdjęcia w uniformach pokojówek. Mam nadzieję, że z ich nie zrezygnowano. Zastanawiający jest też brak Valentiny na plakatach promujących trzeci sezon, ani w ogóle zdjęć na twitterze z jej udziałem. Czyżby udało jej się dostać na kurs projektowania ubiorów, czy też była jedną z osób zastrzelonych na weselu?

Zawiedziony jestem trochę co do serialu The Royals stacji E!. Miałem nadzieję, że podąży on tropem brytyjskiego The Palace, a tu służba pokazana jest niemal epizodycznie, a na dodatek w mocno erotyczny sposób. Naprawdę? Podwiązki?

royals

Ze starych kaset VHS (oczywiście nie mojego autorstwa) udało mi się obejrzeć zripowany pierwsze dwa sezony włoskiego Incantesimo, któremu poświeciłem niedawny wpis. Już we wczesnych sezonach w domach lekarzy służyły do stołu umundurowane camieriery.

Inc1_2

W dalszym ciągu brak jest oficjalnego trailera „Another Period” Comedy Central, dopiero wyszedł sneak peek pierwszego odcinka. To zapowiada się całkiem ciekawe, jako komedia wyrafinowana, nie głupawa i nastawiona na gagi. No i oczywiście, co pokazuje nam instagram, służba będzie nosić klasyczne stroje:

ap

Niedawno jedna bliska mi osoba powiedziała, że była zaskoczona, że tyle można pisać o tematyce, na który wydaje się, można co najwyżej dać krótką wzmiankę na ostatniej stronie gazety. Cieszy mnie, że to mi się udało.

Liczę na to, że nadchodząca telenowela „Bajo el mismo cielo” zadowoli mój gust, w przeciwieństwie do „Muchacha italiana viene a casarse”, który to miał fatalne kostiumy pokojówek. Z seriali południowoamerykańskich, być może warto się będzie zainteresować „Buscando a María” z Chilevisión i oczywiście cierpliwie czekać na możliwy hit tego roku czyli „Una maid in Paitilla”