52 powody, dla których nienawidzę mego ojca

W książce tej, będącej kolejną „współczesną” wersją kopciuszka (a raczej odwrotnością tej historii), główna bohaterka zmuszona jest pracować jako sprzątaczka w prywatnej willi. Jest to jeden z „powodów”, jedna z 52 kar wymierzonych przez ojca:

I wtedy, jakby świat chciał udzielić odpowiedzi na moje niewypowiedziane pytanie, Luke, chichocząc z zadowoleniem, zajechał na plac przed ogromną rezydencją w stylu Tudorów i zgasił silnik. Przed wejściem stała niska blondynka, odziana w błękitny uniform w białe paski, wykończony krótkimi rękawkami i ze śnieżno-białym kołnierzem. W jednej dłoni trzymała czerwone wiadro z przegródkami, pełne przeróżnych butli z bliżej nieokreślonymi płynami; w drugiej – uniform, taki sam jak jej własny.

Uniform o którym mowa, musi także i ona założyć, i na pewno się z tego powodu nie cieszy:

Westchnąwszy, niechętnie zrzuciłam z siebie moją stylizowaną na lata dwudzieste sukienkę, wepchnęłam ją do torebki i narzuciłam przez głowę błękitny uniform w białe paski. Odwróciłam się do lustra, by zobaczyć, jak wyglądam. Pożałowałam natychmiast. Było gorzej, niż myślałam.

Tytuł: 52 powody dla których nienawidzę mojego ojca
Autor: Brody Jessica
Wydawca: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Ilość stron: 416
Rok wydania: 2013

Dodaj komentarz