Kino włoskie – część V

W tym odcinku poznamy kilka filmów i dwa seriale z Włoch, w których występują pomoce domowe (collaboratora domestica). Jest to dalszy ciąg „włoskiej” sekcji we wpisie z listopada zeszłego roku pt „Włosko-hiszpańsko” i zawiera nowo znalezione przeze mnie obrazy włoskojęzyczne.

Ama, to krótkometrażowy film Leonardo Guerra Seràgnoli ukazujący relację między starszą pomocą domową a jej nastoletnią, niepokorną córką.

Ama

Venga a prendere il caffe da noi, w rolę Cateriny (młodej gosposi) wcieliła się w rolę aktorka o imieniu Valentine (nazwisko nieznane); zagrała w trzech filmach z lat 70tych i słuch o niej zaginął.

Kawa

Filipińska służąca opuszcza dom pisarza w Il corpo dell’anima, a ten zmuszony jest zatrudnić na jej następczynie młodziutką, 22-letnią Luanę (w tej roli Raffaella Ponzo). Nowa sprzątaczka zajmuje się domem, wykonując wszystkie prace porządkowe.

Luana_1

Ale i także spełnia fantazje seksualne swojego pana, no cóż – idąc po skończonej pracy z nim do łóżka. Nie jest to film pornograficzny, ale na pewno mocno erotyczny; mimo to, Luana ubiera się w godzinach zatrudnienia tak jak na służącą przystało.

Luana_2

W jednym z odcinków popularnego włoskiego serialu Un Medico in famiglia pojawia się umundurowana, azjatycka pomoc, która jest wzywana przez Panią dzwonkiem do podawania do stołu.

unmedico

Film Paolo il Caldo to rola bardzo młodziutkiej, osiemnastoletniej Ornelli Muti, która wcieliła się w rolę służącej Giovanny, w której zakochuje się syn sycylijskiego barona.

Paolo

Po przesłuchaniu domowników w Mio caro assassino przyszedł także czas, aby wypytać służbę:

mc

A tu żałuję że nie mam nic więcej.. serial nie do zdobycia w całości.. W legendarnym włoskim serialu młodzieżowym  Le ragazze di piazza di spagna (Dziewczyny z placu Hiszpańskiego), jedna z nich – Bianca (w tej roli Romina Mondello) zanim zrobi karierę w modelingu, pracuje na czarno jako sprzątaczka w bloku mieszkalnym, a potem jako w hotelu w pralni.

ragazza_1

Później, kiedy już Bianca staje się sławną modelką i gości w rezydencji, w serialu pojawia się inna dziewczyna, ubrana w przepisowy, skromny strój służącej:

ragazza_2

Dodaj komentarz