Czerwiec

Za nami kolejny miesiąc, w którym wydarzyło się mniej niż miało się wydarzyć. Dlatego też dziś umieszczam ten „zbiorczy” post, w którym krótko o wszystkich rzeczach o których miałem wspomnieć.

Devious Maids

W zeszłym roku non stop pojawiały się tu informacje o Devious Maids. Dlaczego nie w tym roku? Drugi sezon, nie jest już tak ciekawy jak pierwszy. Brak jest jakiegoś głównego wątku i zrobiła się z tego (w negatywnym sensie) telenowela. Nawet odziana w nowy strój Valentina nie cieszy oka. Oglądam jednak dalej, śledzę wydarzenia i być może na koniec napiszę podsumowanie całej drugiej serii.

Kino włoskie

Z ostatnich poszukiwań znalazłem dwie całkiem interesujące pozycje filmowe, w których występują wiadome postaci. W brutalnym filmie sensacyjnym „La settima donna”, młoda służąca podczas prasowania słyszy jakiś hałas i sprawdza co się dzieje. To był niestety ostatni dzień jej pracy.

La settima donna

Za to całkiem interesujący colf pojawia się w komedii „Vacanze Di Natale A Cortina”. Zgodnie z obecnymi trendami, jest to filipinka ubrana w klasyczny strój z długimi rękawami.

Vacanze Di Natale A Cortina

Kino hiszpańskie

Niedawno premierę w systemie VOD miał niezwykle interesujący meksykańsko-niemiecki projekt pt „Workers”. Tak jak myślałem – stanowi on satyrę na relacje pan-pracownik, także w ujęciu personelu domowego. Aczkolwiek tak naprawdę przez dwie godziny nic się w tym filmie nie dzieje… myślę, że opisywany tu „Chance” czy też „El destino no tiene favoritos” stanowić będzie lepszy wybór, jeśli szukamy pewnej złośliwości w odniesieniu do świata bogatych.

Workers

Całkiem ładna (szkoda że na tak krótko) asistenta pojawia się w krótkometrażowym filmie „Manchas” w reżyserii Jorge Torregrossa. Jeden screen i idziemy dalej.

Manchas

Pokazał się w końcu trailem oczekiwanego przeze mnie filmu „Hilda”, w reżyserii Andrés Clariond Rangel. Główną rolę, uprowadzonej i zmuszonej do bycia służącą dziewczyną, gra Adriana Paz. Ważną informację jest, że niemiecka firma m-appeal kupiła prawa do dystrybucji międzynarodowej, więc i film powinien być dostępny dla szerokiej publiczności, tuż po premierze w meksykańskich kinach.

Hilda

Również w tym roku Paula Garces (gwiazda pierwszego sezonu Devious Maids) powraca w roli pokojówki. Film „The maid’s room” powinien pojawić się w październiku w amerykańskich kinach, liczę, że niedługo po wyjdzie na DVD. Tym razem prawa posiada firma Paladin.

maidsroom

Dwudziestego czerwca premierę będzie miał dramat z Milą Kunis pt „Third Person”. Pokazy festiwalowe nie zapowiadają niczego dobrego pod względem fabularnym (film został mocno „zjechany” przez krytyków na Rotten Tomatoes), ale za to Mila będzie pracować jako pokojówka w hotelu, gdzie niegdyś bywała jako gość.

Third Person

Zupełną dla mnie nowość – bo przyznam nie śledzę kina francuskiego, jest film „Bird People”. Opowiada on historię gościa i pokojówki w paryskim hotelu. Główną rolę żeńską gra tam prześliczna Anaïs Demoustier w jeszcze bardziej prześlicznym uniformie pokojówki. Szczegóły co do dystrybucji są nieznane. Film miał dopiero premierę w Cannes i był nominowany do nagrody głównej, poprzedni film reżyserki był wyświetlany w Polsce („Kochanek Lady Chatterley”) więc, kto wie, może i ten też… bardzo chciałbym, zresztą sami spójrzcie…

Bird People

Dodaj komentarz