Podsumowanie 2013 roku… i co dalej?

Przede wszystkim, proszę się nie martwić – pytanie w nagłówku „i co dalej” nie oznacza wątpliwości co do tego, czy zamierzam prowadzić dalej ten blog, ale w jakiej formie – to znaczy, o czym, miały by być następne wpisy, jaką formę przybrać. Ale o tym nieco niżej. Czas zacząć od tego, jak upłynął kończący się już rok 2013 na Blogu Czarnobiałym.

Statystyki

W tym roku udało mi się napisać około nowych postów. Czy to dużo, czy mało? Zależy jak na to patrzeć. Blog ten nigdy nie miał mieć formy newsowej, nie chciałem prowadzić tu codziennej informacyjnej prasówki. Nie jest to chyba taki temat do tego. Patrząc na statystyki odwiedzin, od 1 stycznia do dzisiaj, blog ten odwiedziło ponad 12 tysięcy unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 50 tysięcy odsłon. Połowa użytkowników pochodziła z Polski, połowa też wracała tu ponownie. Biorąc pod uwagę absolutną niszę, w którą ten blog się wpisuje, nie jest tak źle.

Ponad 1200 wizyt odbyło się za pośrednictwem Filmwebu, ponad 200 za pośrednictwem wykopu i facebooka, setka osób trafiła z portalu hatak, kilkadziesiąt z blogu zpopk do którego również ja linkuje. Kilku zagranicznych blogerów – między innymi tcheser i lady2maid zalinkowało mnie w tajemnicy, co również świadczy o ich zainteresowaniu.

Były i także odwołania z miejsc dość dziwnych… justin bieber fan fiction czy też blog o jakże miłej nazwie „dead girls walking”? Zapraszam wszystkich, nikogo nie banować nie będę.

Jeśli chodzi zaś o słowa kluczowe.. niepokojące jest to, że coraz więcej osób korzysta z szyfrowania Google, np przez zalogowanie się do swojego gmaila.. i niemal 60% wejść z wyszukiwarki oznaczona jest jako „not provided”. Jeśli chodzi o to co widać to oprócz haseł w rodzaju „blog czarno biały” czy też „pokojówki” i tych związanych z pracą supervisora w hotelu, można odnaleźć swoiste perełki, np: „film o dziewczynie która chce stracić dziewictwo” czy też „poszukuje statystow do filmu o lekkim charakterze erotycznym”.

Jednak, tak naprawdę dominują pytania o warunki pracy pokojówki i praktyki hotelarskie – cieszy mnie, że blog ten pełni formę informacyjną. Jednakże, zadawane pytania sugerują, że spora grupa to uczniowie techników hotelarskich, którzy nie wiedzą za bardzo co wpisać do dzienniczków praktyk, gdy są na dziale służby pięter.  Jak to ktoś spytał: „jak sprzatac pokoj hotelowy zeby sie nie narobic” – brzmi to niemal tak filozoficznie jak pytanie „jak żyć”.

Devious Maids

Kończący się rok zdominowany przez serial Devious Maids. O samym serialu już pisałem wiele, może za wiele, więc teraz chce dodać informację, że na wiosnę 2013 roku będziemy mieli drugi sezon. W styczniu zaczną się prace na planie, premiera odcinka pierwszego przewidziana jest na 6 kwietnia.

Jakie postacie zobaczymy w drugim sezonie? Opal, białą pokojówkę Nicholasa, przystojnego latynoskiego biznesmena, którego żona zmarła w zagadkowych okolicznościach, a także Ethana (syna Opal), Tony’ego – bodyguarda i szofera, byłą striptizerkę, a także postacie takie jak Didi, Kenneth, Lucinda i Reggie. Dania Ramirez pochwaliła się, że aktorzy dostali już skrypt pierwszego odcinka.. no to czekamy na pierwsze przecieki, pierwsze fotki na instagramie itd.

Najciekawsze posty 2013 roku

Do najciekawszych wpisów kończącego się roku sam zaliczyłbym te o serialach hiszpańskojęzycznych – część V z kwietnia i VI z października, a także ten o pokojówkach w operach mydlanych o Dallas i Dynastii, czy też niedawny wpis o pokojówkach celebrytów. Najwięcej jednak pracy włożyłem we wpis „Filmy krótkometrażowe II” i z niego jestem zadowolony najbardziej.

Najpiękniejsza

Jeśli miałbym prowadzić ranking najładniejszych aktorek, które przywdziały strój pokojówki czy też służącej w tegorocznych wpisach, pierwsze miejsce przypadłoby na pewno Lily James i jej przebraniu się w odcinku drugim czwartego sezonu Downton Abbey. Drugie miejsce należy do Belli Heathcote, która zagrała w teledysku The Killers – Shot At The Night.

Hotele

Tak się jakoś złożyło, że miałem okazję być w kilku dobrej klasy hotelach w tym roku – dwa z nich – Radissony we Wrocławiu i Warszawie opisałem na blogu. Trzeba w końcu opisać jednak ten najcudowniejszy – Monopol w Katowicach.

Rozczarowania

Zupełnym nieporozumieniem był dla mnie serial „The Haves and the Have Nots”, zabrakło mi tego czego w nim oczekiwałem. Także w Deception, pokojówki pojawiały się tak rzadko, że można by je zupełnie przeoczyć.

Filmy 2014

W przyszłym roku premierę będą miały filmy „Hilda” (przynajmniej mam taką nadzieję), Deseo, The Maid’s room z Paulą Garces a także Jupiter Ascending, w którym to podobno główna bohaterka ma być pokojówką. Z opublikowanego trailera tego ostatniego wniosków żadnych wyłuskać się nie da, ale zobaczymy…

Przyszłe wpisy

Jeśli czas na to pozwoli, chciałbym, aby przyszłe wpisy miały formę bardziej naukową. Chciałbym potłumaczyć artykuły i skupić się na jak najbardziej ciekawym temacie, którym są migracje i autentyczna praca pomocy domowych dziś i w przeszłości. Mam także ogromną ilość filmów, seriali i telenowel (których tu wieki nie było) które należałoby opisać, jedyny problem to znalezienie wspólnego motywu. Pojawią się także recenzje książek, być może jeszcze jakieś wywiady z pracownicami hoteli czy też praktykantkami. Na blogu pojawi się więcej tekstu, mniej zaś wklejania obrazków, chociaż przez chwilę miałem inne plany – galerię zdjęć.. to by mnie jednak zdemotywowało do używania klawiatury.

Tak czy inaczej – mimo, że mamy dopiero połowę grudnia, mówię wam do zobaczenia w przyszłym roku! Oby przyniósł nam o wiele więcej pokojówkowych wrażeń niż obecny.

1 Comment

  1. Melisa Delbuono

    Doskonała praca; Na pewno w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Pozdrowienia i szczęśliwy 2014. Melisa Delbuono (pokojówka fanatykiem tej strony sieci web)

Comments are closed.