Pokojówki celebrytów

Jeśli kiedykolwiek myśleliście, że umundurowane służące to tylko domena filmów (szczególnie tych latynoamerykańskich), pomyliście się.

Urodzona w 1944 roku Susana Gimenez jest najbardziej rozpoznawalną celebrytką Argentyny. Aktorka, dziennikarka, modelka, biznesmenka, ale i przede wszystkim (i dzięki temu) posiadaczka sporej fortuny, liczącej około 200 milionów dolarów.

Znana jest także z umiłowania do posiadania prywatnej służby w urugwajskiej posiadłości „La Mary” położonej w mieście Punta del Este jak i w domu w Buenos Aires.

Pierwszą zauważoną pokojówka była pracownica otwierająca drzwi dla prezentera programu Medio de Vida w 2009 roku, który przeprowadzał wywiad z Su w jej własnym domu. Jak widać służąca nosi niemal „filmowy” czarno-biały strój.

susana1

Kiedy indziej grupce fanów udało się sfilmować służącą na wejściu do domu. Jak widać, zmuszona jest do zachowania pełnego uniformu, składającego się zapiętej sukienki i fartucha.

susana2

Jeśli zaś chodzi o posiadłość La Mary, strój także składa się z typowych i zawsze noszonych elementów uniformu pokojówki, chociaż tym razem nieco bardziej komfortowych.

1112_susama_gimenez_la_mary_g4.jpg_1853027552

Inną „gwiazdą”, która pokazała (tym razem w pełni legalnie) swoje pomoce domowe była twórczyni marki Baby Phat, modelka Kimora Lee Simmons. Jak na amerykańską gwiazdę przystało, zgodnie z panującym stereotypem, zatrudnia ona służące pochodzenia latynoskiego.

kimora1

Jak widać, na stanowisku niani, obowiązuje sukienka koloru brzoskwiniowego z białym kołnierzykiem i mankietami, biały fartuszek, białe buty i krótkie włosy (ze względów najpewniej higienicznych).

W maju zeszłego roku, świat zobaczył zdjęcie z „garnkowego” protestu na ulicach miast Argentyny (tzw. Cacerolazo), w którym pewna Pani stała się sławną, internetową celebrytką – szła ona w marszu razem ze swoją służącą, która miała na sobie pełny uniform. Widoczna po lewej młoda dziewczyna, nawet podczas przemarszu przez miasto, nie mogła zrzucić z siebie emblematu swojego zatrudnienia – zapiętej niebieskiej sukienki i zapiętej w talii

protest

Poprzedni rok przyniósł także skandal związany z kolejną znaną argentyńską celebrytką – Mirthą Legrand. Otóż jej była służąca, Lina Rosa Díaz oskarżyła ją o to, że zatrudniała ją na czarno i teraz żąda za to 800 tysięcy dolarów odszkodowania. Ujawnione przez gazety zdjęcia jednoznacznie potwierdzają, że Lina pracowała w domu gwiazdy, pomimo zaprzeczania co do tej okoliczności przez panią Legrand.

mirtha domestica 6

Naszą ostatnią gwiazdą jest ukraińska celebrytka Kamaliya, której służba pojawiła się w dwu programach emitowanych w polskiej telewizji. Jeden z nich to, reality show „Rosjanie jakich nie znacie” (org. „Meet the Russians”) na kanale Fox Live, gdzie widzimy ubrane w czarno-białe stroje służące z rezydencji artystki. Ubrane w całkiem ciekawe stroje, pakują rzeczy przed wyjazdem do Londynu, gdzie Kamaliya promować ma nową płytę.

kama1

Dodaj komentarz