W rytmie… część II

Wpisy o teledyskach pojawiają się na moim blogu bardzo rzadko, ale skoro uzbierało się kilka propozycji, warto by je wymienić.

Diva Gash – Starmaster

Elektroniczna grupa Diva Gash z Kolumbii nakręciła (w 2005) ze wsparciem reżysera Alejandro Niño, teledysk do utworu „Starmaster”. Główną bohaterką klipu jest hotelowa pokojówka, niestety o nieznanym imieniu i nazwisku. Krąży ona od pokoju do pokoju sprzątając po zastygłych w bezruchu gościach.

starmaster

Sarah Connor – Let’s Get Back To Bed

Nie słucham takiej muzyki (?) ale warto odnotować azjatycką służącą pracująca w domu, w którym – jak to w tego typie twórczości zazwyczaj bywa – odbywa się impreza.

sarah

Junior Jack – Thrill me

A to podobno jest włoski „artysta” muzyki elektronicznej. Nie znam się, więc się nie wypowiem o prawdziwości tego stwierdzenia. Fakt, faktem, że w teledysku do utworu „Thrill me” pokojówka jest świadkiem morderstwa w pokoju hotelowym.

thrill

The Killers – Shot At The Night

Prawdziwym powodem tego wpisu jest jednak najnowszy teledysk nieznanej mi grupy The Killers. Warto się chyba jednak ją zainteresować – podobno całkiem niedawno była dość popularna, co na szczęście nie oznacza byle jakości. No ale wróćmy do videoklipu.

Jest to pięknie nakręcona (m.in w hotelu w Las Vegas) historia o „kopciuszku” – pokojówce w hotelu i przypadkowym gościu. Pokojówkę gra tu znana z filmu „Dark Shadows” Bella Heathcote, australijska aktorka urodzona w 1987 roku.

Muszę przyznać. że dawno nie widziałem aż tyle smutku w zwykłym spojrzeniu. Od scen przemierzania korytarzy z wózkiem, aż po niemal intymną scenę w windzie. Nie jest to załamanie, depresja – po prostu widać, za czegoś brakuje w życiu bohaterce teledysku.

killers_1

Wrażenie ponurości życia pogłębia także noszony uniform pokojówki. Prosta szara sukienka z dodatkami i białym fartuszkiem. Strój jaki widzieliśmy już często, ale idealnie pasujący do urody dziewczyny.

killers_2

Nie będę zdradzał o czym jest teledysk, tego jak się kończy – choć jak łatwo się domyślić z bajki o kopciuszku musi pojawić się w końcu książę. Historię z teledysku pięknie podsumował jeden z komentujących: bratnie dusze istnieją. Po prostu czekaj i patrz.

Dodaj komentarz