Seriale hiszpańskojęzyczne – część VI

W dzisiejszym wpisie poznamy kilka nowych odcinków omawianych tu już seriali hiszpańskojęzycznych. Oprócz tego, przyjrzymy się produkcji z Chilei.

La vida es una Canción

Interesującą z urody służący znajdziemy w odcinku „Piel de niña”. Dziewczyna nie wygląda moim zdaniem na meksykankę a raczej na europejkę. Co więc robi w tym domu ubrana w przepisowy fartuszek?

La vida es una Cancón - Piel de niña

Mujer Casos de la vida real

W nieznanym mi odcinku, będącym kopią z VHS, pojawia się młoda pokojówka, która truje starszą koleżankę aby przytulać się i nie tylko do pana domu. Jeśli chodzi o ten serial, to na mojej liście jest co najmniej dwadzieścia odcinków których zdobyć nie sposób…

Image3

Lo Que Callamos Las Mujeres

Odcinek „El precio de las cosas” to historia młodej, nastoletniej jeszcze dziewczyny, która z litości została zatrudniona jako służąca. Oczywiście nie obyło się bez uniformu, który ma nosić w pracy.

Lo Que Callamos Las Mujeres - El precio de las cosas

Krótki epizod ma pokojówka w odcinku „Sexo es amor” – dostrzega ona intymne zbliżenie dwojga ludzi, którzy wcale ze sobą być nie powinni.

Lo que Callamos las Mujeres - Sexo es amor

Dramatyczny odcinek „Muñecas de barro negro” to pierwszy i ostatni dzień pracy nowej służącej, która okazuje się, pomimo szczerych chęci, niezdarą. No cóż, nie wszystkie dziewczyny są stworzone do zajęcia bardziej odpowiedzialnego niż mycie naczyń.

Lo que Callamos las Mujeres - Muñecas de barro negro

Niedawno ukazała się nowa wersja odcinka „Mi sirvienta yo misma”, w którego osią wydarzeń jest dziewczyna przyjęta do służby i żona, która jest bita i poniżona przez swojego męża, pana domu. Fabuła obu wersji jest dość zbliżona, ale nowa odsłona cechuje większa brutalność w ukazaniu przemocy domowej.

Lo que Callamos las Mujeres - Mi sirvienta yo misma (2013)

Grająca główną rolę młoda dziewczyna jest też dużo ładniejsza od swojej poprzedniczki. Nie może ona się jakoś przyzwyczaić do noszonego uniformu który składa się z zielonej sukienki i białego fartuszka. Co chwili coś w nim poprawia, szczególnie zawijające się mankiety. W końcu jednak doprowadza swój strój do porządku, nie wstydząc się nawet pokazać w nim publicznie razem z Panią, podczas spaceru.

Lo que Callamos las Mujeres - Mi sirvienta yo misma (2013)_2

A cada quien su santo

Bardzo zadowolona ze swojej pracy dziewczyna sprząta w domu, gdzie toczy się akcja odcinka „El ocaso de la primavera”.

A cada quien su santo - El ocaso de la primavera

La Rosa de Guadalupe

W przeciwieństwie do tej powyżej, służąca pojawiająca się w odcinku „En El Mismo Espejo” jest bardzo przestraszona. Mając do czynienia z dziećmi rozmiaru XXL myślącymi tylko o jedzeniu, też bym się bał.

La rosa de guadalupe - En El Mismo Espejo

El hombre de tu vida

Przenieśmy się na moment do Argentyny. W dziewiątym odcinku drugiego sezonu pojawia się paragwajska służąca, ubrana we właściwy strój, tym razem koloru ciemnoczerwonego.

a

Directo al corazon

Chilijski serial emitowany na Canal 13 pełen jest tzw. historii z życia. Oczywiście z życia domów w Chile. W niektórych odcinkach pojawią się służące (nanas, asesoras del hogar), pracujące w tych domach. Pewną tradycją i standardem Chile jest, że pomoce domowe noszą stroje. które mają identyfikować je na ulicy, co oczywiście wiąże się z dyskryminacją.

Strój o którym mówię to długa sukienka, w której służąca sprząta, robi zakupy, opiekuje się dziećmi. Co ciekawe, nigdy, nawet do gotowania nie używa fartuszków. Historie w „Directo al Corazon” są najczęściej proste i skupiają się na patronach którzy uwodzą swoje służące. Poniżaj kilka zdjęć z przykładowych odcinków, w których znalazłem co ładniejsze „nany”.

Directo al corazon - Amor prohibido Directo al corazon - Hijo Malagradecido Directo al corazon - Mi patrón rehacía su vida con una terrible mujer

Dodaj komentarz