Filmy krótkometrażowe II

Troszkę filmów krótkometrażowych i niezależnych znalezionych za pośrednictwem serwisu Vimeo.

¡Ay Dios Mio!

„O mój Boże” nie ma nic wspólnego z religią – to co najwyżej słowa zachwytu. Ale o co chodzi? Rodzina Smith zatrudnia nowego ogrodnika imieniem Alejandro, o którego walczą córka właścicieli Samantha, jak i Elena, ich meksykańska pokojówka

1_O_moj_boze

Tala

Francuski film nakręcony kamerą RED, któej bohaterką jest filipińska służąca, pracująca dla bogatej rodziny w Montrealu. Tytułowa Tala jest dość urodziwa i nosi na codzień biało-czarny uniform. I jak widać, jej obowiązki nie sprowadzają się tylko do krzątania się po domu.

2_Tala

Amparo

Smutna opowieść o 14 letniej dziewczynie, która została zgwałcona pracując w domu mieszczańskiej rodziny.

filme_amparo

La Moral

Senatora Ernesto zatrudnia w w domu Rachel i jej dwunastoletnią córkę. Rachel dobrze sobie radzi w pracy jako pokojówka, aż pewnego dnia nadmierna bliskość senatora Ernesto zaczyna jej przeszkadzać – podejrzewa, że coś może się za nią kryć.

3_La_Moral

Punulla

Albertina, czternastolatek dziewczyna, mieszka w mieście slumsów. Jej matka jest służąca do bogatej rodziny, ona nie może iść do pracy tego dnia. Albertina wie, że mają problem z pieniędzmi, więc pomija szkołę i idzie do pracy zamiast matki, bez jej wiedzy. Jak widać w domu obowiązuje rygor mundurowy – uniform służącej całkowicie pozbawiać ma ją osobowości i kobiecości i w konsekwencji pozwolić skupić na pracy.

4_Punulla

As it seems

W filmie Nancy Menagh osadzonym w 1960 roku, żona jest przekonana, że jej mąż ma romans z ich pokojówką.

5_Seems

Twin Bed

Film o pracy pokojówki w hotelu, ukazany raczej depresyjnie. Ten syf i tani hotel.

6_Twin_Bed

Goodbye Old Melanie

A tu mamy przykład hotelowego horroru. Drogie pokojówki, miałyście kiedyś gościa wampira? Już raz kiedyś taki motyw pojawił się w kultowym „Trouble Every Day”, tu jednak, sam autor przyznaje między wierszami, bardziej chodzi o próbę nakręcenia czegoś nie zważając na kłopoty techniczne.

7_Melanie

Despertar

Nakręcona Canonem 7D opowieść tyczy się Rosy, pracownicy domowej, która zmaga się ze swoim losem w Meksyku.

8_Despartar

O sol pode cegar

Kolejny film o gwałcie, a co najmniej utracie dziewictwa. W tle zaś dojrzewanie i grupa rówieśnicza, na pierwszym planie nastolatek i młoda pokojówka zatrudniona w domu.

9_pode

Huevos

Ostatnią propozycja jest 'Huevos”, w której to młody chłopiec stara się „poderwać” swoją pokojówkę. Najpierw w tajemnicy ją nagrywa, podgląda, wypytuje czy ma chłopaka, aż w końcu dochodzi do czegoś naprawdę mocnego.

10_eggs1

10_eggs2

Dodaj komentarz