Praca pokojówki IV

Nie tylko samymi serialami się żyje. W dzisiejszym wpisie kilka pozycji filmowych, które poruszają kwestię pracy pokojówek w hotelach.

Szukając różnych informacji na temat Cannes, natknąłem się na przykład na krótki filmik pokazujący pracę w jednym z tamtejszych hoteli. Film został nakręcony w 2002 roku w hotelu Carlton:

Hotel Carlton Cannes

Dostępny też jest filmik przedstawiający zawód pokojowej nakręcony w hiszpańskim regionie Asturia, ale nie jest on warty uwagi. Ciekawszym za to jest materiał wyprodukowany przez Universitat de les Illes Balears w 1994 (!) roku, pt „Regiduría de pisos”. 15 minutowy film przedstawia najważniejsze aspekty pracy polegającej na sprzątaniu w hotelu:

regiduria1

Pokojowe w tym, położonym nad morzem hotelu, noszą uniformy koloru niebieskiego. Strój pań z housekeepingu składa się jak widać z niebieskich sukienek na które nałożone są fartuszki w podobnym odcieniu. Całkiem sympatyczne i wpisujące się w otoczeniu hotelu, piękne widoki zza okna.

regiduria2

Warto też wspomnieć, że uczniowie Zespołu Szkół w Siennicach zrealizowali krótki filmik na temat swoich praktyk w luksusowych hotelach. Dzięki temu na przykład wiemy jak wygląda strój pokojowej w hotelu Marriott.

Praktyki ZS Siennica (Marriott)

Dodaj komentarz