Pokojówki w serialach kryminalnych

Uwielbiam rozwiązywanie zagadek. Pytanie „kto zabił” należy do moich ulubionych. A dlatego, że często ofiarami morderstwa są w osoby zamożne, właściciele lub mieszkańcy rezydencji, pod uwagę należy wziąć również ich pracowników. W dzisiejszym odcinku przybliżę więc kilka drugoplanowych postaci pokojówek zatrudnionych w bogatych domach. O tym czy któraś z nich ma nieczyste sumienie nie wspomnę – nie lubię psuć niespodzianki.

W jednym z odcinku serialu Diagnosis Murder (Diagnoza: morderstwo) główny bohater prowadzi śledztwo dot. śmierci muzyka rockowego. Badając sprawę Dr. Mark Sloan odwiedza rezydencję nad którą pieczę sprawuje Anita (Jacqueline Obradors).

Diagnosis Murder 2x22

Ubrana w przepisowy uniform dziewczyna nie wydaje się zadowolona ze swojej pracy, którą wykonuje od prawie trzech lat. „Jestem służącą” mówi doktorowi – „Sprzątam po ludziach. Jeśli brudne talerze mogą cieszyć, jestem zachwycona”.

W ramach prowadzonych prac rezydencje odwiedzają także oficerowie z serialu Law and Order SVU (Special Victims Unit). W jednym odcinku pojawia się taka oto przyjemna służącą.

Law and Order SVU 13x03

W innym natomiast natrafiają na dość zaskakującą scenę. Drwi otwiera stara gosposia, która jak się okazuje zmusza do pracy (czyszczenia podłogi na kolanach) murzyńskie dziecko (nastolatkę?)

Law and Order SVU 5x14

Wróćmy do czegoś.. ładniejszego. W jednym z odcinków mojego ulubionego serialu „Pushing Daisies” gości wprowadza piękna pokojówka ubrana w klasyczny czarno-biały uniform pokojówki, o niestety nieznanym mi imieniu.

Pushing Daisies 2x07

Dodaj komentarz