Pokojówki w produkcjach polskich

W dzisiejszym odcinku przedstawię polskojęzyczne reportaże czy też reklamówki hoteli, w których – na chwilę lub na dłużej, pojawiają się pokojówki, czy też będąc do przesady poprawnym politycznie – pracownice pionu housekeepingu.

W reportażu realizowanym w związku z przyjazdem niemieckiej reprezentacji piłkarskiej (Euro 2012) do hotelu Dwór Oliwski, w kadrze pojawia się stremowana pokojowa, maszerująca z osprzętem do czyszczenia.

Dwór Oliwski pokojowa

W spocie promocyjnym dla hotelu Radisson Blu we Wrocławiu, jedna z pań pokojowych przynosi rzeczy gościa z pralni.

Radisson Blu pokojowa

I teraz to, co „sprowokowało” dzisiejszy wpis. Nie wiem jak to przeoczyłem, a jednak. W jednym z odcinków „Zawody 24h” emitowanego na TVN Style (zawsze nie wiem czy nie wymawiać tego jako „stajl”) ekipa przygląda się pracy hotelu godzina po godzinie. Chwilkę, czyli hotelowe poranki poświęcono na to co dzieje się na piętrach:

Zawody 24h pokojowki 1

Nie wiem niestety co do hotel, jeśli ktoś wie, proszę pisać. Cieszy mnie przede wszystkim, że autorzy programu wybrali stojącą w środku dziewczynę, okularnicę, która jest najładniejsza i jednocześnie najbardziej uśmiechnięta z całej grupy.

Zawody 24h pokojowki 2

Czy ja dobrze widzę? Wycieranie armatury ręcznikiem jak technika wytarcia do sucha :-)

Pod koniec zeszłego roku ukazał się również materiał pt „Lekcja w hotelu Belfort”, w której to uczennice jednej ze szkół przyglądali się pracy pokojowej. Pracownica ubrana była w regulaminowy strój, niestety praktykantki nie mogły skorzystać z tej możliwości.

Narew Hotel Belfort

Na koniec (obniżając poziom, no ale trudno, raz w drodze wyjątki), można nadmienić, że jeden z odcinków polsatowskich „Trudnych Spraw” dotyczy praktyk w hotelu. W jednej ze scen, na klatce schodowej spotykamy młodą sprzątaczkę o raczej przeciętnej urodzie.

trudne sprawy

Dodaj komentarz