Praca pokojówki III

W dzisiejszym wpisie przedstawię reportaże z całego świata, które dotyczą pracy pokojówki. Wpisy będą podzielone według państw.

Czechy

Czeska telewizja „2” w cyklu reportaży pt „szukam pracy” przyjrzała się pracy pokojówki. Reporterka, wraz z pracująca tam Gabrielą Paceltową uczestniczy w sprzątaniu pokoi. I dali jej niezły wycisk – nie skończyło się tylko na ścieleniu łóżka.

Niemcy

Niemiecka telewizja ponownie wróciła do Grand Hotelu Europe w St. Petersburgu. W przedstawieniu tego hotelu o standardzie 5+, nie mogło zabraknąć działu housekeepingu. Filmowy postanowili uczynić to na przykładzie dwóch studentek zaocznych, pracujących jako pokojówki w tym hotelu.

Co ciekawie, dziewczyny pracujące razem w pokoi noszą uniformy w różnych kolorach. Może hotel jest w trakcie zmiany, albo jedna z nich to praktykantka?

Japonia

Jedna z tamtejszych szkół wyższych udokumentowała pracę swoich studentek na praktykach w hotelu w Osace. Dziewczyny początkowo się przyglądały, ale potem wzięły się do roboty.

Ubrane w ładne, jasnoniebieskie uniformy zademonstrowały praktyczne umiejętności w dziale służby pięter – między innymi oczywiście, ścielenie łóżek.

Rosja

Reporterka gazey KP.RU, Marina Voloseviches przez miesiąc pracowała w luksusowym moskiewskim hotelu, w którym zatrzymują się takie gwiazdy jak Angelina Jolie, Naomi Campbell czy Natalie Imbruglia

Polska

Wiele lat temu, wrocławska Gazeta Wyborcza zaprezentowała reportaż o pracy pokojowej w hotelu Radisson Blu. Udało mi się ocalić zdjęcia z tego artykułu, niestety w dość niskiej jakości.

Jak jednak widać (tu dla przykładu patrz wywiady z tego roku), nic się zmieniło jeśli chodzi o stosowane uniformy. Dalej dominują szare sukienki, z białymi mankietami, fartuszki – również białe i niewygodne, sztywne kołnierzyki.

Za to uczniowie jednej ze szkół w Polsce, a dokładnie rzecz mówiąc Zespółu Szkół im. Juliana Tuwima
w Bielsku-Białej sfotografowani zostali podczas praktyk w hotelu w tej samej sieci hotelowej, z tym że w Krakowie.

Sugerując się jednak zdjęciami z profilu pracowników na Naszej Klasie, uniformy pokojówek zostały tam całkowicie zmienione, przede wszystkim kolorystycznie. Praktykantki na zdjęciu powyżej, wyjątkowo dobrze się w nich w prezentują.

Także uczniowie Zespołu Szkół w Objezierzu, w ramach inicjatywy praktyk w poznańskich hotelach, mają fotograficzną pamiątkę z pracy w czterogwiazdkowym Hotelu Andersia.

W ramach programu Hotel-Szkoła, Europejska Szkola Nowych Technologii i Turystyki w Dębicy przygotowała reportaż o pracy swoich studentów na Majorce w hotelu Eden Playa.

Słowacja

Słowacka gazeta Život przekonywała do pracy w luksusowym hotelu Kempinski River Park.

Dodaj komentarz