Opis pierwszego odcinka „Devious Maids” + zdjęcia

Na wstępie zacznę od podziękowań dla Marty z serwisu Popcorner.pl za umożliwienie mi prezentacji tego wpisu dla szerszego grona użytkowników. Dotychczas wpis ten odwiedziło za pośrednictwem Popcornera ponad 1600 osób!

Ten wpis już raz ukazał się w czerwcu 2012 roku na moim blogu i zawiera tłumaczenie opisu odcinka, które zostało zamieszczone po majowych upfrontach przez anonimowego użytkownika. Treść więc dotyczy wersji pilota odrzuconej przez stację ABC. Dla stacji Lifetime, która przejęła projekt, serial a i także pierwszy odcinek zostanie zmodyfikowany – np prawdopodobnie usunięta zostanie postać Xaviery.

Jednak z okazji publikacji w internecie trailera (dostępnego na Youtube) jak i zdjęć z serialu uzupełniam go najciekawszymi zdjęciami. Tym samym, możecie poniżej przeczytać „foto-opis” pierwszego odcinka nadchodzącego hitu pt „Devious Maids”, przynajmniej – co zakładam – częściowo zgodny z tym co zobaczymy w 2013 roku!

Rezydencja Powellów. Wieczór.

Odcinek rozpoczyna impreza nad basenem. Służba roznosi szampana i przekąski, krążąc między elegancko ubranymi gośćmi.

Następne ujęcie ma miejsce wewnątrz. Evelyn, ubrana w wieczorową suknie, spogląda przez okno na trwające przyjęcie. Po chwili zaczyna oskarżać jakaś kobietę, że wie co zrobiła i że spała z jej mężem. Kamera ukazuje nam Florę w czarnym uniformie pokojówki. Evelyn żąda aby ujawniła ona, co powiedział jej mąż, Adrian. Nagle pokazuje się sam Adrian i przekonuje, że to nie była jego wina – pokojówka uwiodła go. Flora nie może w to uwierzyć – jej wyraz twarzy zdaje się mówić „to nie tak jak było”, ale zachowuje milczenie. Zanim Evelyn opuszcza pokój, informuje Florę, że jej romans właśnie się skończył, a ona sama zostanie deportowana do Meksyku.

Kiedy Adrian i Evelyn wychodzi, Flora zamyka drzwi, wyciąga kawałek papieru z biurka i zaczyna pisać. Jej słowa pokazują się na ekranie. Jednym z nich jest „gwałt”. Nagle, tajemnicza osoba ubrana na czarno cicho wchodzi do pokoju i skrada się do niej z nożem. Flora dostrzega go, chowa list do książki i rozpoczyna się bijatyka między nią a napastnikiem.

Flora zatacza się między gośćmi, którzy jak gdyby nie dostrzegają służących. Jest wyraźnie ranna, ale nikt nie chce jej pomóc. W końcu potyka się o krawędź basenu i twarzą wpada do niego. Jej krew zaczyna rozprzestrzeniać się w wodzie. Młody ubrano na czarno kelner również pojawia się pośród gości. Ma w ręku zakrwawiony nóż i wydaje się zdezorientowany. Goście zwracają uwagę i zaczynają krzyczeć.

Czołówka

Rezydencja Powellów. Dzień

Policjanci i detektywi są na miejscu zbrodni. Znajdują oznaki walki. Biały dywan umazany jest krwią. Policja jest przekonana, że to będzie prosta sprawa. Mają narzędzie zbrodni i przestępce. Evelyn jest wściekła. Krzyczy: „co z moją pokojówką?!”. Ale nie są to objawy miłości. Po prostu nie wiem ona, kto wyczyści dywan, skoro jej służąca nie żyje.

Cmentarz. Dzień.

Pięć Latynosek stoi przed otwartym grobem. Ksiądz czyta z biblii po hiszpańsku i trumna Flory chowa się w ziemi.

Rezydencja Slate’ów. Dzień.

Widzimy nastepnie Marisol, elegancko ubraną. Michael Slate i jego żona Taylor są w trakcie przepytywania jej – rozważają zatrudnienie Marisol na posadę pokojówki. Taylor zdziwiona jest, że Marisol nie mówi z akcentem. Marisol odpowiada, że wychowała się w w Californi. Taylor twierdzi, że Marisol brzmi jakby chodziła do college’u. Marisol wymuszenie uśmiecha się.

Michael jest gotowy zatrudnić Marisol, ale Taylot nie podoba się pomysł, aby pracowała u nich wyedukowana pokojówka. Marisol mówi, że naprawdę potrzebuje tej pracy i gotowa jest pracować na próbę przez tydzień bez wynagrodzenia. W końcu nawet i Taylor się zgadza.

Podczas pracy, Marisol znajduje płaczącą Taylor i chce wiedzieć czy może pomóc. Taylor odpowiada, że nie zrozumie tego. Pokojówka wraca do pracy ale po chwili nagle odwraca się. Marisol mówi, że jej przyjaciele uważają ją za dobrego słuchacza i doradcę. Taylor wzdycha i postanawia dogodzić Marisol. Ujawnia, że jest aktualnie drugą żoną Michaela i są po ślubie tylko 6 miesięcy. Jego pierwsza żona, Olivia jest dekoratorem wnętrz i urządziła ten dom. Taylor chciałaby zmienić wystrój, ale Michael jej na to nie pozwala.

Marisol uśmiecha się, ale po chwili orientuje się, że to rzeczywiście (dla Taylor) duży problem. Postanawia pocieszyć swoją pracodawczynie, zapewniając ją że najważniejsze jest bezpieczeństwo finansowe, kochającego męża, a umeblowanie jest bez znaczenia. Taylor odpowiada: „widzisz, mówiłam ci, że nie zrozumiesz.

Rezydencja Delacourt. Dzień.

Widzimy nastoletnią Valentinę i jej matkę Zoilę, które pracują jako pokojówki w domu Genevieve Delacourt. Valentina jest na dole i gapi się w okno, oczekująca przyjazdu Remiego. Zoila jest na górze na rękach i kolanach, cierpliwie próbując namówić Geneviewe, aby wyszła spod łóżka. Pracodawczyni połknęła butelkę tabletek w kolejnej próbie samobójczej.

Remi przyjeżdza i razem z Valentiną biegną na górę. Syn i pokojówki próbują uspokoić histeryczną Geneviewe. Po chwili prosi o pomoc Zoilę i jadą do szpitala.

Rezydencja Davisów. Dzień.

Rosie pracuje jako pokojówka dla Spence i Peri Davis. Prosi on dzień wolny, aby spotkać się z prawnikiem w sprawie ściągnięcia jej syna do Stanów. Spence chce pomóc Rosie. Peri mówi, że chciałaby, alema dziś ważne spotkanie z reporterem i ktoś musi pilnować jej dziecka.

Rezydencja Zuriny. Dzień.

Kiedy poznajemy Zurinę, wraca z wycieczki. Jak tylko wysiada z samochodu i wchodzi do domu, krzyczy na swojego przyjaciela Aldo, że zużył wszystkie narkotyki – zarówne te dla gości, jak i dla niego. Postanawia całkowicie odciąć go od dostaw.

Park. Dzień.

Valentina, Rosie, Carmen i Zoila siedzą w parku i rozmawiają po hiszpańsku. Marisol przychodzi z lunchem, uśmiecha się. Pokojówki przechodzą na angielski i zapraszają ją do stołu. Plotkują o pracodawcach, ale kiedy temat schodzi na zabójstwo Flory, kończą posiłek. Jest zmowa milczenia.

Rezydencja Delacourt. 

Zoila i Genevieve są poza domem. Kiedy jej mama wyszła, Valentina zdejmuje spodenki i koszulkę, rozplątuje kitek, wkłada na siebie letnią sukienkę i robi make-up. Przygotowuje tackę z herbatą dla dwóch i zanosi dla Remiego, który opala się nad basenem. Kiedy Remi zauważa dodatkowy kubek, Valentina udaje, że zrobiła to z przyzwyczajenia i zamierza się wrócić. Remi prosi ją aby napiła się z nim. Zoila wraca i zagląda przed okno w kuchni. Widzi swoją córkę flirtującą z Remim. Nie jest zadowolona.

Później, w domu, Zoila zaskakuje Valentinę czymś co wydaje się być prezentem z odzieżą. Valentina idzie do swojego pokoju z podarkiem, ale wraca… w niezbyt dobrym nastroju. Ma na sobie niezgrabny, długi uniform pokojówki z wysokim kołnierzykiem w jasnożółtym kolorze. Zoila wyjaśnia jej, że mężczyźni tacy jak Remi nigdy nie zakochują się w „pomocy domowej” i trzeba w przypominać innym o pozycji służących w hierarchii społecznej.

Kiedy Zoila zasypia na kanapie, Valentina zakrada się do jej sypialni z uniformem w celu wykonania pewnych przeróbek. Następnego ranka w pracy, Valentina w mundurku podaje Remiemu śniadanie. Uniform jest dużo krótszy, znacznie ciaśniejszy i ma dekolt.

Rezydencja Davisów.

W dniu wywiadu Peri, Rosie znajduje czas by zadzwonić do Miguela. Peri chce wiedzieć, dlaczego mąż Rosie nie może zająć się dzieckiem. Rosie wyznaje, że on nie żyje. Peri mówi, aby Rosie zajęła się dzieckiem.

Później Rosie, trzymając dziecko Davisów, podsłuchuje wywiad Peri z reporterem. Reporter pyta o macierzyństwo i powrót do pracy. Peri mówi, że nie może zrozumieć matek które opuszczają swoje dzieci. Rosie jest wściekła. Peri ogłasza (kłamie), że dziecko właśnie powiedziało swoje pierwsze słowo. Tylko, że nazwało swoją pokojówkę „mamą”.

Jakiś czas później, widzimy zdenerwowaną Peri chcącą, aby to ją dziecko nazwało „mamą”.

Rezydencja Zuriny.

Carmen jest w kuchni z kierowcą Zuriny i z innym pomocnikiem. Polerują oni srebra (zamiast jej), a ona wyjawia, że chciałaby być słynną piosenkarką jak Zurina, tylko musi spotkac odpowiednich ludzi.

Rezydencja Slate’ów.

Taylor wysłuchuje w ogrodzie żali Evelyn, która musi znaleźć kogoś do sprzątania po śmierci Flory. Marisol podsłuchuje i zgłasza się na ochotnika do pracy. Evelyn zgadza się.

Później Marisol, wchodzi do rezydencji trzymając skrzynkę z rzeczami do sprzątania. Adrian składa jej kilka seksualnych propozycji, które lekceważy. Następnie sama, klęka i zaczyna czyścić poplamiony dywan.

Rezydencja Zuriny.

Zurina wystawia przyjęciem dla ludzi z branży muzycznej. Carmen nie powinna kręcić się wokół gości, ale to jej jedyna okazja. Podchodzi do jednego z mężczyzn i idzie z nim w ciemny róg. Daje mu płytę CD. Nagle pojawia się Aldo, wyjawiając, że to pokojówka Zuriny. Aldo widzi płytę i domyśla się, jaki jest jej plan i jest zwolniona. W ostatniej próbie ocalenia pracy, Carmen informuje, że wie gdzie Zurina trzyma zapas narkotyków.

W następnej scenie widzimy jak przedawkowuje i jakie są tego skutki.

Rezydencja Slate’ów

To urodziny Michaela i Slatowie zaprosili Evelyn, Adrian, Peri i Spence. Wszyscy siedzą gotowi wznieść toast a tu nagle pojawia się Olivia – zła i obłąkana. Przyniosła prezent. Zachowuje się histerycznie, grożąć i obrażąjac Michaela i Taylor. Marisol wchodzi, upomina Olivię i wyrzuca ją z domu. Goście są zszokowani. Marisol wyjaśnia, że zbyt długo pracowała nad kolacją, aby Olivią ją zakłóciła.

Ostatnia scena

Marisol odwiedza w więzieniu swojego syna, trzymając słuchawkę przy uchu. Mówi, że robi wszystko aby mu pomóc. Kamera ujawia, że to młody mężczyzna aresztowany na początku odcinka.

Koniec.

Edycja z dnia 1 marca 2013. Trailer w jakości HD (po usunięciu go na Youtube) dostępny jest w serwisie MEGA: DOWNLOAD DEVIOUS MAIDS TRAILER FULL HD 1080P