Devious Maids

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012

„Devious Maids” autorstwa Marca Cherry’ego to produkcja której wyczekuje, już od pierwszych wzmianek jakie się pojawiły w sieci.

Szkic scenariusza dostępny jest od lutego, w połowie marca mają rozpocząć się zdjęcia do pilota. Na dzień dzisiejszy obsada jest jeż prawie skompletowana. Potem już wszystko w rękach stacji ABC dla której powstaje serial. Po sukcesie „Desperate Housewives”, nie wyobrażam sobie innej decyzji niż zamówienie pierwszego, trzynasto-odcinkowego sezonu.

Serial, będący luźną adaptacją meksykańskiego serialu „Ellas son… la alegría del hogar” z 2009 roku, skupiać ma się na relacjach między ambitnymi ale przebiegłymi pokojówkami a ich pracodawcami.

Głównym postaciami będą:

Marisol (Ana Ortiz) – 39 lat, pochodzenia latynoskiego, bez akcentu, inteligentna i dostojna. Ukończyła college i w ukrytym celu poszukuje pracy jako służąca w sąsiedztwie wyższych klas społecznych (pod względem majątkowym). Jej ukochany syn został niedawno skazany za morderstwo Flory Sanchez i Marisol zainteresowana jest rozwiązaniem zagadki tej zbrodni. Ledwo co zdobyła zatrudnienie w domu Michaela (Brett Cullen) i Taylor Slate’ów (Brianna Brown). Prawie jej się nie to nie udało, ponieważ twierdzi, że jest zbyt wyedukowana by być „pomocą domową”.

Rosie Falta (Dania Ramirez) – 35 lat, pochodzenia latynoskiego, bez akcentu, mówiąca płynnie po hiszpańsku. Słodka i uczuciowa, mająca niezwykłą cechę – ukrytą siłę. Jako samotna matka zostawiła swojego syna Miguela w Meksyku kiedy umarł jej mąż. Prześliznęła się przez granicę i teraz pracuje jako pokojówka i niania dla pary skoncentrowanych na sobie i odnoszących sukcesu aktorów. Zdesperowana by znów połączyć się ze swoim synem, zdziwiona jest brakiem zainteresowania swojej pracodawczyni Peri Davis (Mariana Klaveno) i jej męża Spence’a (Grant Show) wobec jej własnego jednorocznego syna.

Carmen Verde (Rosalyn Sanchez) – 30 lat, seksowna i ambitna, latynoska z akcentem, zachowuje się jak kobieta, którą ma nadzieję kiedys być. Zatrudniona jest przez Xavierę (Angelique Cabral), kubańsko-amerykańską gwiazdę popu, która jest niemal ciągle w trasie. Carmen jest aspirująca piosenkarką i błędnie zakłada, że Xaviera pomoże jej wspiąć się po drabinie kariery. Kiedy dowiaduje się, że Xaviera jest osobą która z nikim się nie dzieli, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Jest bezwzględna i nie cofnie się przed niczym aby zdobyć to czego pragnie. Oprócz jej Xaviera zatrudnia asystenta Amira (Amir Talai), kierowcę Sama (McKinley Freeman), ogrodnika Shiva (Wilmer Calderon) i prześladowana jest przez swojego uzależnionego od narkotyków chłopaka Aldo (Benjamin Ciaramello). We wczesnej wersji scenariusza pojawia się postać Maxa, również odbył się casting, ale jak się wydaje postać albo została usunięta lub przemianowana na Chrisa (Eddie Hassell).. Dodatkowymi postacią, związaną z domem Carmen jest Max (Ryan Alosio) – prawdopodobnie jest to producent muzyczny pracujący dla Xaviery.

Zoila Del Barrio (Judy Reyes) – 44 lata, latynoska bez akcentu, wytrzymała i przebiegła. Pracuje jako starsza pokojówka w posiadłości Delacourt. Pracuje razem z nastoletnią córką Valentiną (Edy Ganem), która zatrudniona jest jako młodsza pokojówka. Jest przerażona kiedy jej córka przeciwstawia się tradycji Kościoła Katolickego i daje się uwieść przez Remiego (Drew Van Acker), spadkobierce rodzinnej fortuny Genevieve Delacourt (Susan Lucci).

Akcja skupia się wokół morderstwa Flory Sanchez (Paula Garces), zatrudnionej u Adriana Forda (Tom Irwin) i Evelyn (Rebecca Wisocky). Śledztwo w tej sprawie prowadzi detektyw (Michael Patrick McGill).

Brak informacji kim w serialu jest Chris (Eddie Hassell).

Z udostępnionych przesłuchań – w formie video jak i również wydruków fragmentów scenariusza, można wysnuć wniosek, że pokojówkom łatwo nie będzie. Dla przykład Carmen, chcąc zaprezentować swój wokal usłyszy, że „Jedynym dźwiękiem jakim chcę od ciebie usłyszeć, to twoja szczotka szorująca moją toaletę.”.

Najciekawszy jednak będzie wątek Valentiny, którą matka chcę (dla jej dobra) ukarać. Widząc, umizgi młodej dziewczyny do Remiego, postanawia ona w niecny sposób ukryć seksualność swojej podopiecznej. Świadczy o tym poniższa, intrygująca scena:

Podczas gdy w salonie Valentina przygotowuje stół do kolacji. Zoila wchodzi niosąc ze sobą kilka toreb z zakupami.

Valentina: Mamo, gdzie byłaś? Zaczynałam się martwić.

Zoila: Zatrzymałam się w centrum handlowym, kupiłam nam trochę ubrań.

Valentina: Ubrań?

Zoila: Ale nie jestem pewna, czy mam dla ciebie odpowiedni rozmiar…

Zoila wręcza Valentinie plastikową torbę. Zmieszana Valentina bierze ją i wychodzi.

Po chwili, w następnej scenie widzimy Zoilę w kuchni nakładającą jedzenie na talerze i niezadowoloną Valentinę w niezbyt twarzowym mundurku służącej.

Valentina: Mamo, co to jest?

Zoila: To nasz nowy uniform. Będziemy go nosić podczas pracy.

Valentina: Dlaczego?!

Zoila: Ponieważ każdemu w tym domu trzeba przypomnieć, po co tak naprawdę tu jesteś.

Co tak naprawdę ma oznaczać „nietwarzowy” uniform pokojówki trudno wywnioskować, choć mam nadzieję, na trzymanie się telenowelowej tradycji. Zobaczenie matki i córki w tym samym stroju będzie co najmniej ciekawe. Trudno również wywnioskować, czy pozostałe pokojówki również będą nosiły jakieś stroje służbowe. Jedynie co możemy robić to czekać.

Aktualizacja:12.03.2012

Wpis został całkowicie przepisany, uwzględniając wszystkie zebrane do tej pory informacje.

Aktualizacja:15.03.2012

Właśnie dziś, pod adresem 1234 S. Oak Knoll Ave w mieście Pasadena w stanie California rozpocznie się kręcenie pilotowego odcinka „Devious Maids”

Aktualizacja:24.03.2012

Minęło 7 dni zdjęciowych do serialu. Można przypuszczać, że nakręcono następujące sceny:

1) Rozmowa Valentiny i Remiego na basenie, kiedy przynosi mu herbatę:

2) Opening na basenie, czyli morderstwo Flory Sanchez

3) Spotkanie wszystkich czterech bohaterek w parku

Źródło ostatniego zdjęcia: DAILYMAIL, pozostałe pochodzące z oficjalnych kont aktorów i ekipy na twitterze. A jeśli o tym portalu mowa, Edy Ganem, grająca Valentinę potwierdziła, że wyżej wymieniona scena jak i uniform pokojówki pojawią się w serialu. Scena nie została prawdopodobnie jeszcze nakręcona.

Aktualizacja:25.03.2012

Uniformu używać będzie na pewno Flora Sanchez (w tej roli dla przypomnienia – Paula Garces):

źrodła informacji: deadline.com, tvline.com, digitalspy.co.uk, showfax.com, devious-maids.tripod.com i wiele innych.