Pod przykrywką… część druga

Zanim przejdę do właściwej części artykułu, chciałbym podziękować za polecenie mojej strony członkom forum serwisu Polskiego Towarzystwa Genealogicznego.

We wrześniu 2010 roku ukazał się w serwisie artykuł pt „Pod Przykrywką”, w którym opisane zostały filmy i seriale w których to postaci wcielały się w role pokojówek aby wykonać dla przykładu jakąś ściśle tajną misję. Czas powrócić na krótką chwilę do tego tematu.

How to Murder a Millionaire

Jednym z takim filmów które można podpiąć pod ten schemat jest komedia z roku z 1990 roku. Główną rolę gra tu amerykańska, doświadczona aktorka Joan Rivers. Akcja toczy się w amerykańskiej bogatej rodzinie, w której to żona Irma ma obsesję na punkcie śmierci. Być może nie brzmi to zbyt komediowo. Nie mam jednak na myśli żadnych krwawych ekscesów. Małżonka (grana przez wspomnianą już Rivers) zwyczajnie podejrzewa swojego męża o próbę zamachu. Ofiarą miało by paść zarówno jej życie jak i jej pieniądze.

Powodowana przekonanie ucieka z domu chroniąc się w domu swojej przyjaciółki Teresy. Wspólnie opracowują plan – pod przykrywką wejść do domu (rezydencji?) Irmy, odzyskać pieniądze i uciec przed mężem.

Teresa pracuje w jednej z lokalnych firm sprzątających prywatne posesje nazwanej „Maid By Day”. Do wykonania zadania Irma uczestniczy w porannej zmianie. Jak można się domyślić, „Jak zamordować milionerkę” jest komedią sytuacyjną, mało mającą wspólnego z rzeczywistą pracą. Główną osią są tu wymuszone sytuacje z życia „pokojówek” które mają być śmieszne, a tak naprawdę budzą politowanie. Szczególnie zaś gagi udawanej sprzątaczki granej przez Rivers.

How to Murder a Millionaire

The Huntress

Innym zaś przykładem jest 18 odcinek trudno dostępnego serialu pod The Huntress zatytułowany po prostu „Undercover”. Fabuła odcinka dzieje się wokół rodziny Barsamian, właścicieli sieci pralni chemicznych, która pada ofiarą serii podpaleń. Jednym z podejrzanych jest ich własny syn. Dottie (Annette O’Toole) i Brandi (Jordana Spiro) zostają pokojówkami w rezydencji aby przyjrzeć się sytuacji od środka.

Zostają ona ubrane w granatowe sukienki, białe fartuszki i czepki którą noszą w niezbyt staranny sposób. Ich głównym zadaniem jest odwrócenie uwagi Pani Domu i ukradnięcie jej klucza który zawsze nosi przy sobie.

The Huntress

Dodaj komentarz