Pokojówki w serialach SF

W tym specjalnym artykule chcę Wam przedstawić rzecz której większość z was by nie połączyła. Pokojówki i seriale z gatunku science fiction. W niektórych przypadkach stanowią one tylko tło, w innych zaś odgrywają jedną z głównych ról. Niniejszy tekst ukazał się wczoraj (w nieco zmienionej formie) w serwisie Hatak.pl, za co dziękuję administracji.

Dark Angel

Serial, emitowany w Polsce jako „Mroczny Anioł” wielu kojarzy przede wszystkim z roli Jessici Alby. W odcinku „Shorties In Love” (S01E16) Max wykonuje zadanie polegające na wykradzeniu z sejfu dysków zawierających informacje o wykradzeniu głowic nuklearnych. W tym celu postanawia udać się do domu Pana Lemkina pod pozorem dostarczenia paczki. Drzwi otwiera pokojówka (grana przez urodzoną w Hong-Kongu Winnie Hung). Max odwraca jej uwagę rzucając na podłogę wielkiego, obślizgłego szczura..

hatak darkangel

Podobny motyw wykorzystany został w odcinku „The Berrisford Agenda” (S02E11), w którym poznaje przeszłość jednego z bohaterów – Aleca. Epizod przybliża nam jego nieudaną misję zabicia pewnego człowieka, pokrzyżowaną przez miłość do jego córki. Kiedy Alec zamierza dokończyć swoją misję, Max udaje się do domu Berrisfordów by temu zapobiec. I jak to w bogatych rezydencjach bywa, także i tu drzwi otwiera jej pokojówka (grana przez Suzanne Ristic).

hatak darkangel

Mutant X

W tym mało znanym serialu science fiction, opowiadającym (jak sama nazwa może wskazywać) o mutantach, również zmieściła się scena z pokojówką. Tym razem w jej rolę wciela się jedna z głównych bohaterek, Lexa Pierce (w tej roli atrakcyjna Karen Cliche). W odcinku „Wages of Sin” (S03E02), w którym mowa jest o handlu bronią biologiczną przebiera ona się w uniform hotelowej pokojówki, aby dostać się do pokoju Tigera, jednego z uczestników terrorystycznej aukcji.

hatak mutantx

Sliders

Pokojówka pojawia się również w jednym z najciekawszych seriali science fiction lat 90tych – Sliders. W odcinku „As Time Goes By” (S02E13) bohaterowie trafiają do świata w którym Ameryka jest krajem latynowskim, a Kanada źródłem imigrantów, szukających lepiej płatnej pracy. Jeden z głównych wątków odcinka tyczy się postaci Daelin Richards. W „naszym” świecie była ona dziewczyną Quinna, tutaj pracuje jako pokojówka dla hiszpańskiej rodziny. Podczas pobytu Quinna w jej domu opatruje go i ukrywa.

hatak sliders

Smallville

Za to w odcinku „Odyssey” (S08E01) popularnego młodzieżowego serialu Smallville za pokojówkę przebiera się Lois Lane (grana przez Ericę Durance). Włamuje się ona do posiadłości Lexa Luthora, szukając informacji o jej kuzynce Chloe Sullivan. Operacja pod przykrywką zostaje przerwana przez Tess, a szpieg wyprowadzony przez ochronę.

hatak smallville

Supernatural

Ciekawą scenę z pokojówką przynosi także odcinek „Dream A Little Dream Of Me” (S03E10) serialu „Supernatural”. Urocza sprzątaczka (grana przez Tammy Hui) wchodzi do pokoju Dr. Greggsa Bobby. Leży on nieruchomo w swoim łóżku. Pokojówka, nie chcąc go budzić postanawia początkowo wyjść, ale coś zwraca jej uwagę. Próbuje go budzić, najpierw delikatnie szeptając, potem wręcz szarpiąc jego nieruchome ciało. Nic z tego. Nie żyje.

hatak supernatural

Dodaj komentarz