W rytmie…

Podążając tropem „popkulturowym”, a na pewno reklamy do takiej kategorii zaliczyć możemy, idźmy dalej, do nieco dłuższych form wizualnej ekspresji. Do teledysków.

Zacznijmy od tych niszowych. Pierwszym z nim będzie videoclip do utworu Richarda Fleeshmana pt „Can You hear me?”. Widzimy tam dwie zabawiające się pokojówki, ubrane w czarno-białe mundurki. Obie wyglądają na około 20 lat i są ciekawej urody. Nie ma informacji, kim są, wysuwam przypuszczenie, że mogą to być siostry Richarda, obie są aktorkami.

R

Nieco bardziej być może znany, może być klip ilustrujący piosenkę pt „St Teresa”, weteranki amerykańskiej muzyki country Joan Osbourne. Tu w rolę pracującej w motelu pokojówki wcieliła się sama piosenkarka.

Joan Osbourn St Teresa

Jedną z głównych ról pokojówka miała także w klipie do piosenki „Steppin’ Out”, śpiewanej przez Joe Jacksona, brytyjskiego muzyka który zabłysnął w latach 80tych XX wieku. Teledysk, promujący płytę „Night and Day” z 1982 roku opowiada o pewnej parze która udaje się na bal, a pozostająca w domu służąca marzy, aby choć na chwilę poczuć jego atmosferę. Na uwagę zwraca uroda dziewczyny, a także noszony przez nią uniform – prosta czarna sukienka, związany w talii fartuszek a także obowiązkowo noszony czepek.

Joe Jackson Steppin Out

Hotelowa sprzątaczka pokazuje się również w psychodelicznym teledysku grupy Goldfrapp pt „Human”, gdzie sprząta ponure pokoje i korytarze

Goldfrapp Human

Z lat wcześniejszych, kiedy do oglądałem jeszcze telewizję, a przede wszystkich słuchałem muzyki oferowanej przez (niemiecką) Vivę pamiętam także teledysk hiphopowej grupy Die Fantastischen Vier. Mowa to o złożonym z samych skrótów utworze „MFG”. Mit freundlichen Grüßen, czyli „pozdrawiam serdecznie”. Widzimy tu rozbijający się autokar, z którego wychodzą piękne hiszpanki odziane w różowe stroje sprzątaczek (więcej o teledysku: http://www.smudo.com/index.php?id=70)

MFG

Na przysłowiowy deser zostawiłem teledysk najciekawszy. Gdyż klip do utworu Madonny pt „Hollywood” onieśmiela nie tylko swoją perfekcyjną realizacją, ale także występującą tam pokojówką. W jej rolę wcieliła się Eve Mauro, modelka a także aktorka grająca role w pojedyńczych odcinkach seriali (między innymi Dexter, CSI, Ugly Betty. Było to dla niej pierwsze spotkanie z obiektywem kamery. Sami oceńcie czy udane.

Madonna Hollywood

Madonna Hollywood

1 Comment

  1. Pingback: Kino niemieckie |

Dodaj komentarz