W rytmie…

Podążając tropem „popkulturowym”, a na pewno reklamy do takiej kategorii zaliczyć możemy, idźmy dalej, do nieco dłuższych form wizualnej ekspresji. Do teledysków.

Zacznijmy od tych niszowych. Pierwszym z nim będzie videoclip do utworu Richarda Fleeshmana pt „Can You hear me?”. Widzimy tam dwie zabawiające się pokojówki, ubrane w czarno-białe mundurki. Obie wyglądają na około 20 lat i są ciekawej urody. Nie ma informacji, kim są, wysuwam przypuszczenie, że mogą to być siostry Richarda, obie są aktorkami.

Nieco bardziej być może znany, może być klip ilustrujący piosenkę pt „St Teresa”, weteranki amerykańskiej muzyki country Joan Osbourne. Tu w rolę pracującej w motelu pokojówki wcieliła się sama piosenkarka.

Jedną z głównych ról pokojówka miała także w klipie do piosenki „Steppin’ Out”, śpiewanej przez Joe Jacksona, brytyjskiego muzyka który zabłysnął w latach 80tych XX wieku. Teledysk, promujący płytę „Night and Day” z 1982 roku opowiada o pewnej parze która udaje się na bal, a pozostająca w domu służąca marzy, aby choć na chwilę poczuć jego atmosferę. Na uwagę zwraca uroda dziewczyny, a także noszony przez nią uniform – prosta czarna sukienka, związany w talii fartuszek a także obowiązkowo noszony czepek.

Hotelowa sprzątaczka pokazuje się również w psychodelicznym teledysku grupy Goldfrapp pt „Human”, gdzie sprząta ponure pokoje i korytarze

Z lat wcześniejszych, kiedy do oglądałem jeszcze telewizję, a przede wszystkich słuchałem muzyki oferowanej przez (niemiecką) Vivę pamiętam także teledysk hiphopowej grupy Die Fantastischen Vier. Mowa to o złożonym z samych skrótów utworze „MFG”. Mit freundlichen Grüßen, czyli „pozdrawiam serdecznie”. Widzimy tu rozbijający się autokar, z którego wychodzą piękne hiszpanki odziane w różowe stroje sprzątaczek (więcej o teledysku: http://www.smudo.com/index.php?id=70)

Na przysłowiowy deser zostawiłem teledysk najciekawszy. Gdyż klip do utworu Madonny pt „Hollywood” onieśmiela nie tylko swoją perfekcyjną realizacją, ale także występującą tam pokojówką. W jej rolę wcieliła się Eve Mauro, modelka a także aktorka grająca role w pojedyńczych odcinkach seriali (między innymi Dexter, CSI, Ugly Betty. Było to dla niej pierwsze spotkanie z obiektywem kamery. Sami oceńcie czy udane.

1 Comment

  1. Pingback: Kino niemieckie |

Comments are closed.